Monobloki

Maszyny przeznaczone do napełniania i zakręcania wszelkiego rodzaju zakrętkami. Monobloki używane są w głównie w przemyśle chemicznym, kosmetycznym i spożywczym.

W procesie pakowania wykorzystuje się maszyny zwane monoblokami. Stosowane są one w liniach napełniających i są użyteczne zwłaszcza wtedy, gdy priorytetem w produkcji staje się wysoka wydajność. Wachlarz zalet na tym się jednak nie kończy Czym są monobloki? O do czego służą? O tym piszemy poniżej.

Czym są monobloki?

Istnieje szerokie spectrum zastosowań monobloków. Cieszą się dużą popularnością w branżach: spożywczej, farmaceutycznej oraz chemicznej. Bez nich ciężko wyobrazić sobie finalny produkt na półce. Monobloki to maszyny, których zadaniem jest napełnienie np. butelki, następnie zakręcenie jej nakrętką. W wielu przypadkach monobloki umożliwiają również zaetykietowanie produktu. W obrębie monobloków rozróżnić można kilka ich rodzajów, między innymi monobloki karuzelowe składające się z systemu napełniającego (wyposażonego w ok. 60 nalewaków) i zamykającego (ok. 4-12 głowic).

Jak działają monobloki?

Proces wykorzystujący tego rodzaju urządzenia jest w pełni zautomatyzowany. Praca wygląda natomiast tak, że z pomocą przenośnika płytkowego do monobloku trafiają butelki, a odległość między nimi regulowana jest z pomocą specjalnego ślimaka rozdzielającego. Butelka zostaje poddana procesowi nalewania poprzez połączenie nalewaka z główką butelki. Nalewaki wyrównują ciśnienie wewnątrz, a następnie butelka zostaje zamknięta przy użyciu głowicy i nakrętki. Po zamknięciu butelka trafia do dalszych etapów na linii pakującej.

Zalety monobloków

Niewątpliwą zaletą monobloków jest to, że w jednym urządzeniu połączone jest działanie wielu maszyn, dzięki czemu proces napełniania i zamykania zajmuje stosunkowo mało przestrzeni. Świetnie zatem sprawdzą się w niewielkich zakładach produkcyjnych, które nie dysponują zbyt dużą ilością miejsca. Monobloki to maszyny, dla tych, którzy cenią sobie wydajność, a także pewne i precyzyjne prowadzenie pojemnika w trakcie pakowania. Jeśli chcesz zakupić najwyższej jakości monoblok od sprawdzonego producenta, zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Konitec.

Nasi KLIENCI