Homogenizatory

Próżniowe urządzenia homogenizujące do produkcji sosów, majonezów, ketchupów i wsadów owocowych. Jedno urządzenie - wiele procesów: dyspergowanie, homogenizacja, mieszanie, pasteryzacja i chłodzenie. Pracujące w systemie okresowym o wielkości szarży od 15 do 2 x 3000 l.

Przemysłowe otwieracze do puszek
Otwieracze półautomatyczne i automatyczne. Otwieranie do 2000 puszek/godz. Dzięki funkcji zgniatania puszek redukcja objętości odpadów do 70%.

Homogenizatory są urządzeniami stosowanymi powszechnie w procesie homogenizacji. Proces ów znajduje szerokie zastosowanie – między innymi w branży spożywczej, kosmetycznej i farmaceutycznej. Na czym ów proces polega i jak działają homogenizatory? Odpowiedź na te pytania znajduje się poniżej.

Czym jest homogenizacja?

Homogenizacja jest pojęciem mającym swoje korzenie w greckim słowie homogenes (jednorodny). Efektem homogenizacji jest zatem powstanie jednorodnej mieszaniny ze składników, które ciężko byłoby połączyć w warunkach naturalnych. Powstała w wyniku homogenizacji zawiesina nie może ulegać rozwarstwieniu – któż z nas chciałby trafić w sklepie na mleko pełne grudek? Uniknięcie tego problemu gwarantuje właśnie homogenizacja oraz wykorzystywane w jej procesie homogenizatory. Z efektami ich pracy stykamy się na co dzień nie tylko w przypadku mleka, ale również różnego rodzaju sosów, ketchupów, majonezów czy musztard.

Czym są homogenizatory?

Homogenizatory to próżniowe urządzenia homogenizujące, które pozwalają przeprowadzić wiele procesów równocześnie. Mowa tu między innymi o procesach takich jak:

Homogenizatory oferowane przez firmę Konitec stworzone zostały na bazie najbardziej innowacyjnych technik i z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów. Cechuje je wysoka wydajność, a ponadto są trwałe oraz łatwe w użytkowaniu i konserwacji. Zapraszamy do zakupu oferowanych przez nas urządzeń.

Nasi KLIENCI