Linie pakujące

Linie pakujące są wyposażone są w szereg różnych maszyn pakujących. Zazwyczaj posiadają ich id kilku do kilkunastu, a każda z nich odpowiedzialna jest za innych rodzaj pakowania. Dzięki temu zróżnicowanemu procesowi pakowania produkty są pakowane w bardzo szybkim tempie oraz bardzo solidnie. Linie pakujące działają w wielu różnych branżach np.: spożywczych, chemicznych, kosmetycznych. spożywczej.

Automatyzacja to proces, który we współczesnym świecie towarzyszy nam niemal na każdym kroku. Ma on na celu nie tylko obniżenie kosztów produkcji, ale również zwiększenie precyzji w wykonaniu produktów. Linie pakujące to rozwiązanie z zakresu automatyzacji produkcji, które spełnia wymienione cele w różnego rodzaju branżach – między innymi spożywczej, farmaceutycznej i kosmetycznej.

Czym są linie pakujące?

Linie pakujące to systemy pakowania, które obejmują szereg różnorodnych maszyn pakujących (od kilku do kilkunastu) potrzebnych na różnych etapach pakowania produktu. Każda z tych maszyn odpowiedzialna jest za inny rodzaj pakowania. Na rynku dostępne są linie pakujące w pełni automatyczne lub półautomatyczne. Umożliwiają one bardzo szybkie, precyzyjne, a przede wszystkim wydajne pakowanie produktów spożywczych, kosmetycznych, itp. Są chętnie wykorzystywane, gdyż:

Jakie maszyny w liniach pakujących?

Istnieje wiele rodzajów pakowania (m.in. próżniowe, flow-pack, itd.), a co za tym idzie – wiele rodzajów maszyn pakujących. Żeby stworzyć kompletne linie pakujące potrzebne są między innymi urządzenia, które pozwoliłyby napełnić (maszyny napełniające) i zamknąć opakowania (np. zakręcarki, zamykarki). Maszyny te często wyposażone są w tzw. zaworki, słomki i struny (zippery). W procesie potrzebne są także maszyny, które umożliwiają ustawianie produktów, a także ich etykietowanie.

Linie pakujące wraz z obsługiwanymi przez nie maszynami pakującymi umożliwiają uzyskanie precyzyjnie i estetycznie zapakowanego produktu, który spełnia oczekiwania najbardziej wymagających Klientów. Żeby stworzyć taką linie pakującą, zapraszamy do zakupu profesjonalnych maszyn od sprawdzonych producentów, znajdujących się w ofercie firmy Konitec.

Nasi KLIENCI