Poziome maszyny pakujące

Poziome maszyny pakujące służą do pakowania produktów płynnych i suchych w torebki płaskie oraz stojące (tzw. doypack), wyposażone w zamknięcia typu strunowego (zipper) oraz zakrętki, zaworki. Produkty w takich maszynach przesuwają się na poziomej linii pakującej. Posiadamy poziome maszyny pakujące firm Mespack i Synchropack.

Rozróżnia się pionowe oraz poziome maszyny pakujące. Te pierwsze wykorzystują podczas pakowania siłę grawitacji, jeśli zaś chodzi o poziome maszyny pakujące, proces ten opiera się zgoła na innych zasadach. Jakich? O wszystkim piszemy poniżej.

Jak działają poziome maszyny pakujące?

Poziome maszyny pakujące to, jak sama nazwa wskazuje, maszyny przesuwające się poziomo po linii pakującej. W procesie pakowania wykorzystującym tego rodzaju maszyny dość ważnym elementem są zatem taśmy do przesuwania produktów. Produkty, które na nią trafiają są opakowywane przykładowo w folię, w którą maszyna jest wyposażona, po czym tak opakowane trafiają do dalszych etapów procesów zachodzących na linii pakującej. Przykładem poziomej maszyny pakującej jest foliarka, czyli maszyna , której zadaniem jest umieszczenie produktu w folii oraz zgrzanie go z dwóch stron, by produkt był hermetycznie zamknięty. Popularne są również poziome zgrzewarki termokurczliwe, które oprócz zgrzewania opakowań foliowych umożliwiają umieszczenie kilku produktów w jednym opakowaniu zbiorczym.

Zalety poziomych maszyn pakujących

Rozwiązanie jakim są poziome maszyny pakujące sprawdza się zarówno w obszarze niewielkich zakładów produkcyjnych, jak również w wielkich przedsiębiorstwach. Znajdują swoje zastosowanie zarówno w branży spożywczej (np. pakowanie ciastek, zupek chińskich, itd.), jak i w branży chemicznej (do pakowania kostek toaletowych, gąbek czy ścierek kuchennych). Poziome maszyny pakujące są elastyczne – pozwalają na pakowanie pojedynczych produktów, jak również ich zestawów. Mogą obsługiwać produkty płynne i suche, które pakowane są do szczelnych torebek wyposażonych w różnego rodzaju zamknięcia. Gwarantują zwiększoną wydajność oraz szybkie tempo pracy. Te i wiele innych korzyści płyną z użytkowania oferowanych przez firmę Konitec.

Nasi KLIENCI