Doypack

Zalety opakowań typu doypack

 

Opakowania typu doypack to połączenie funkcjonalności i wygody użytkowania. Nie bez powodu na ich zastosowanie decyduje się wielu producentów w różnorodnych branżach.

 

Doypack – opakowanie idealne dla konsumentów

 

Opakowanie tego rodzaju najprościej można opisać jako saszetkę z szerokim, sztywnym dnem, które umożliwia zachowanie pozycji stojącej. Bardzo często są one dodatkowo wyposażone w praktyczne zamknięcie – np. w zip, czyli tak zwane zamknięcie strunowe, lub w niewielki gwint i zakrętkę. Dzięki temu po pierwszym otwarciu produkt może być ponownie szczelnie zamknięty i skutecznie chroniony przed zawilgoceniem, wyschnięciem, utratą świeżości czy też po prostu przed rozsypaniem lub rozlaniem. Ze względu na praktyczne zamknięcie, stabilną pozycję stojącą oraz łatwość i wygodę użytkowania, opakowania doypack są chętnie wybierane przez konsumentów.

 

Doypack – opakowanie idealne dla producentów

 

Także i z punktu widzenia producentów doypack wydaje się być opakowaniem idealnym, zwłaszcza w przypadku produktów z branży spożywczej (np. sosów, dań i przypraw w proszku, musów i przecierów) oraz chemicznej (płynów do płukania, proszków do prania itp.). Kształt i rozmiar opakowania jest dowolny, co stwarza producentom duże pole manewru. Opakowanie oferuje dużą powierzchnię nadruku do zagospodarowania, co ma znaczenie z punktu widzenia marketingu. W połączeniu z niewysokim kosztem produkcji tego typu opakowań, doypack staje się poważnym kandydatem do miana najlepszego i najbardziej praktycznego rozwiązania w branży opakowań.

Nasi KLIENCI