Artykuły

25 Listopad
Pierwsze Forum Technologii Pakowania za nami

mszyny pakujaceMiesiąc temu w Gnieźnie odbyło się pierwsze Forum Technologii Pakowania. Uczestniczyli w nim przedstawiciele branży spożywczej, którzy omawiali najnowocześniejsze rozwiązania stosowane w pakowaniu żywności. Dyskutowano również o tendencjach na rynku w obszarze jakim są maszyny pakujące. O szczegółach gnieźnieńskiego spotkania piszemy poniżej.

 

Główna idea Forum

Jak twierdzą organizatorzy Forum, główną ideą spotkań ludzi z branży pakowania miało być wspólne poszukiwanie inspiracji, poszerzanie kontaktów biznesowych oraz zapoznawanie się z propozycjami rynku w dziedzinie pakowania żywności. Nie da się ukryć, że branża maszyn pakujących oraz przemysł opakowań nieustannie się zmienia: pojawiają się nowe rozwiązania, nowe linie pakujące, a takie spotkania mają sprzyjać wdrażaniu ich do polskich przedsiębiorstw. W planach są już kolejne edycje Forum Technologii Pakowania.

 

W kierunku automatyzacji

Eksperci debatujący na zorganizowanym po raz pierwszy Forum Technologii Pakowania dostrzegli wyraźną tendencję w kierunku zwiększonego udziału maszyn w procesie pakowania. W branży odnotowuje się coraz większe zainteresowanie wyeliminowaniem pracy człowieka na rzecz całkowitej automatyzacji pakowania (o tych tendencjach pisaliśmy już w jednym z artykułów). Celem tego ma być zwiększenie wydajności produkcji – jeśli bowiem porównywać efekty osiągane przez maszyny pakujące z efektami pakowania ręcznego – maszyny wykonują pracę zdecydowanie sprawniej i szybciej przyczyniając się do zysków funkcjonujących w tej branży przedsiębiorstw.

Nasi KLIENCI