Artykuły

20 Listopad
Maszyny w pakowaniu końcowym

Pakowanie końcowe jest procesem polegającym na pobraniu gotowych produktów, odpowiednim ich odliczeniu oraz spakowaniu w zbiorczym opakowaniu. Pierwszym etapem w pakowaniu końcowym jest umieszczenie produktów na transporterze – tam odbywa się identyfikacja produktów, a następnie ich grupowanie w pakiety i umieszczanie w opakowaniach zbiorczych. Jakie maszyny służą do przeprowadzania tego rodzaju czynności? O tym piszemy poniżej.

 

pakowanie końcoweUrządzenia do paletyzacji

 

Paletyzacja to proces, który polega na ułożeniu produktów na palecie w określony sposób. Roboty wykorzystywane w tym celu świetnie sprawdzają się zarówno w obszarze paletyzacji jak i depaletyzacji.

 

Maszyny do pakowania w kartony

Dzięki tego rodzaju maszynom, możliwe jest umiejscowienie produktów w opakowaniach zbiorczych. Sprawdzają się zarówno w przypadku opakowań o niewielkich rozmiarach i nieskomplikowanych kształtach, jak również w przypadku opakowań o nietypowych gabarytach.

 

Systemy do sterowania robotami

O postępującej w obszarze pakowania automatyzacji pisaliśmy już niejednokrotnie. Systemy do sterowania robotami to chętnie wykorzystywany sposób na zwiększenie wydajności procesu pakowania końcowego.

 

Owijarki taśmą stretch

Urządzenia tego rodzaju umożliwiają zabezpieczenie folią stretch opakowań umieszczonych na paletach. Rozwiązanie proste w obsłudze i ergonomiczne.

 

Wymienione wyżej maszyny wykorzystywane są w procesie pakowania końcowego, przyczyniając się do zwiększenia szybkości jego przeprowadzenia przy jednoczesnym zmniejszeniu jego kosztów.

Nasi KLIENCI