Artykuły

06 Październik
Czym jest folia pre-stretch?

Pisaliśmy ostatnio o tym, na czym polega pakowanie w folię stretch. Dziś chcielibyśmy omówić alternatywny rodzaj pakowania, a mianowicie pakowanie z użyciem folii pre-stretch. Czym ona jest, czym rózni się od folii stretch i jakie są jej zalety? O tym poniżej.

 

Folia pre-stretch - co to?

 

maszyny_pakujaceFolia pre-stretch jest rodzajem tworzywa sztucznego, który znajduje zastosowanie między innymi w pakowaniu produktów spożywczych (posiada atesty do bezpośredniego kontaktu z żywnością). Powstaje w procesie wylewania i polega na rozciągnięciu folii stretch do momentu uzyskania określonej grubości (8-10 mic) – mimo rozciągnięcia wciąż pozostaje wytrzymała, a to dzięki dodaniu specjalnych domieszek. Folia pre-stretch zazwyczaj jest dwukrotnie cieńsza od folii stretch i nie rozciąga się tak jak ona podczas aplikacji.

 

 

Jakie są zalety folii pre-stretch?

 

Folia pre-stretch gwarantuje wyższą jakość transparentnego zabezpieczenia. Dzieje się tak dzięki zwiększonemu naprężeniu folii, co stabilizuje pakowany produkt (np. na palecie). Folia chroni pakowany produkt przed zanieczyszczeniami, wilgocią, a także przed złodziejami. Cechują ją również bardzo dobre właściwości przylepne i wyjątkowa przejrzystość i odporność na uszkodzenia mechaniczne takie jak rozdzieranie. Warto zwrócić uwagę na wydajność folii stretch – jej zużycie jest zminimalizowane zarówno kiedy używa się specjalnych maszyn do pakowania jak również przy nawijaniu ręcznym, bez użycia maszyn pakujących. Folia pre-stretch jest też przyjazna dla środowiska – z racji zmniejszonych rozmiarów eksploatacji.

Nasi KLIENCI