Artykuły

13 Listopad
Dzień Opakowań

opakowania

Wyjątkowy dzień dla opakowań

Całkiem niedawno, bo 15 września, obchodziliśmy nietypowe święto, a mianowicie Dzień Opakowań. Mamy prawo nie wiedzieć o nim jeszcze za wiele, ponieważ został ustanowiony dopiero w 2007. Niemniej jednak, nie ujmuje to jego niezwykle ważnemu przesłaniu.

 

Opakowania jako część naszego życia

Otóż właśnie w tym dniu zwracamy szczególną uwagę opakowaniom. Celem jest upowszechnienie wiedzy na temat znaczenia opakowań w naszym życiu codziennym. Ile im zawdzięczamy? Jak często z nich korzystamy? Zazwyczaj nawet nieświadomie, bardzo intuicyjnie. Ile współczesny, przeciętny Kowalski wykorzystuje opakowań w ciągu jednego dnia? Co należy zrobić, aby zostały właściwie zutylizowane? Jak wielki wpływ ma sposób utylizacji opakowań na środowisko naturalne? Pytań jest od liku, dlatego warto właśnie 15 września zastanowić się nad ich odpowiedzią. To idealne stworzenie okazji do refleksji nad rolą i znaczeniem opakowań zarówno w gospodarce, jak i codziennym życiu obywateli.
Wartość polskiego rynku opakowań w ubiegłym roku szacuje się na około 39 mld zł, a w obecnym roku 2017 można spodziewać się, że osiągnie aż 42 mld zł. Obliczenia wskazują, że to około 1,4% światowego rynku opakowań. Robi wrażenie, prawda? Opakowania to niepozornie ogromna część naszego codziennego życia nieustannie rosnąca w siłę.

Niewątpliwie jakość opakowań ma bardzo duże znaczenie. Dlatego właśnie decydując się na wyprodukowanie danego towaru, warto zaufać sprawdzonej firmie, która dzięki swojemu doświadczeniu bez problemu spełni wszelkie wymagania. Serdecznie zapraszamy do współpracy z firmą Konitec.

Nasi KLIENCI