Artykuły

01 09-01
Trend prozdrowotny a opakowania na żywność

opakowania

Zdrowe jedzenie zaczęło odgrywać coraz większą rolę w ogólnej świadomości społecznej. W związku z tym wiele firm i marek stara się wpisać w ten nieustannie rozwijający się trend prozdrowotny. Producenci stale zapewniają nam co rusz to nowe propozycje produktów mniej przetworzonych, bardziej odżywczych, zawierających mniej cukru lub więcej witamin.

Jedzmy zdrowo!

Zdrowsze wersje wszelkiego rodzaju przetworów mlecznych, batonów, deserów, napojów, a nawet piwa nie zaskakuje już tak bardzo jak sprzed laty. Jeszcze niedawno tego typu produkty można było zobaczyć jedynie w ekskluzywnych sklepach niszowych oferujących kosztowną żywność ekologiczną czy organiczną. Dzisiaj dostępne są one nawet w popularnych sieciówkach dyskontowych i nie kosztują już tak wiele jak kiedyś. To już nie zwykła moda, ale istotny element kulturowo-społeczny. Eko epidemia rozrasta się w zastraszającym tempie, nikt i nic nie jest w stanie tego zatrzymać! Po prostu- wszyscy chcemy zdrowo jeść!

Eko żywność- eko opakowania

Wpływ tego trendu nie ogranicza się jednak do samych produktów, ale również do ich opakowań. Biorąc pod uwagę zarówno ich stronę technologiczną (używanie materiałów biodegradowalnych, przyjaznych dla środowiska) oraz wizualną. Mamy tutaj do czynienia z innowacyjnym zastosowaniem materiałów (np. tektura opakowania zawierająca nasiona trawy) czy zjawiskiem opakowań z możliwością wielokrotnego użytku.

Co na to producenci opakowań?

Eko opakowania na żywność to również wyjątkowo ważna kwestia dla samych producentów tych opakowań. Stanowią one bowiem aż 60-70% ogółu opakowań. Gdy pojawia się zapotrzebowanie ze strony konsumentów, producenci stają na głowie aby dostosować się do tych oczekiwań. Zmiany technologiczne, zakup nowych maszyn pakujących czy obmyślenie i zastosowanie nowej strategii marketingowej to nieodłączny element prozdrowotnej zmiany. Niemniej jednak w trosce o ogólne zdrowie i zadowolenia konsumentów, jest to zawsze zmianą na lepsze, którą warto wdrożyć w życie.

Nasi KLIENCI