Artykuły

22 Czerwiec
Opakowania kartonowe w przemyśle spożywczym

Kartony i opakowania tekturowe - jakie są ich zalety?

Opakowania kartonowe dzięki swoim warstwom typu papier, folia aluminiowa, tworzywo sztuczne, pozwalają produktom zachować świeżość i jakość na długi czas w bezpieczny sposób. Często produkty muszą przebyć długą drogę aby dotrzeć do punktu, w którym będą finalnie sprzedane, a uniknięcie wszelkich niepożądanych zmian zależy w dużej mierze od właśnie ich opakowania.

Wygoda i bezpieczeństwo

Tlen, wilgoć lub światło niekorzystnie wpływają na produkt, dlatego należy je przed nimi chronić jak najlepiej. Opakowania kartonowe sprawdzają się w tym przypadku bardzo skutecznie. Dzięki swoim warstwom, a zwłaszcza tej aluminiowej wszelkie zbędne czynniki zewnętrze nie mają dostępu do zawartości opakowania i w związku z tym nie pleśnieją, nie fermentują, nie kisną itp.

Kartonowe opakowanie najlepszym wyborem

Opakowania kartonowe chronią bez użycia konserwantów, gwarantują szczelność i zapewniają komfort. Czego chcieć więcej? Wykorzystując pasteryzację wykluczają konieczność zastosowania konserwantów jednocześnie zachowując świeżość i jakość żywności przez miesiące. Światło może źle wpływać na barwę, smak a nawet skład produktu, co oczywiście nie jest wymarzonym efektem. Aluminiowa warstwa dokładnie chroni skład opakowania przed dostaniem się światła lub tlenu do środka. Szczelne opakowanie to również gwarancja ochrony przed drobnoustrojami. Co więcej, kartonowe opakowania są dostępne w przeróżnych rozmiarach i kształtach odpowiadających różnym oczekiwaniom i potrzebom. W odróżnieniu od szklanych opakowań nie tłuką się. Dodatkowo, są przyjazne dla środowiska i podlegają zbiórce selektywnej.

Nasi KLIENCI