Artykuły

27 Luty
Pakowanie makaronów – dla wygody konsumenta i zysku producenta

Makaron - jakie jest optymalne opakowanie dla tego produktu?

Dobierając opakowanie do produktu, producent musi wziąć pod uwagę kilka aspektów: wygodę konsumenta (poręczność opakowania), rodzaj surowca, z którego zostanie wyprodukowane opakowanie (jego wytrzymałość istotną podczas transportu, magazynowania i sprzedaży, a także odpowiedniość w stosunku do konkretnego rodzaju produktu, np. do produktów spożywczych w firmie płynnej, sypkiej itd.), koszt produkcji opakowania (znaczenie tego aspektu rośnie w przypadku produkcji masowej) i wiele innych.

 

Na przykładzie makaronów można orzec, że optymalnym rozwiązaniem jest foliowa paczka zgrzewana z dwóch stron. Nie bez powodu właśnie na taki rodzaj opakowania zdecydowała się większość producentów tych produktów. Oczywiście na rynku można znaleźć także inne propozycje, np. makaron pakowany w tekturowe tuby lub w papierowe torebki, jednak opakowania te nie są powszechnie stosowane.

 

Jakie są zalety pakowania makaronu w foliowe paczki?

 

  • Wygoda – są to opakowania poręczne i trwałe, co cenią sobie konsumenci.

  • Wytrzymałość i łatwość transportu – zapakowane w paczki makarony można bez problemu umieszczać w opakowaniach zbiorczych i wysyłać w dalekie trasy bez ryzyka ich uszkodzenia

  • Niewysoki koszt produkcji – dlatego też folia należy do chętnie stosowanych surowców w branży opakowań.

  • Dostępność profesjonalnych maszyn pakujących – maszyny zajmujące się pakowaniem produktów sypkich w foliowe paczki są łatwo dostępne, pracują wydajnie i przyczyniają się do zysku producenta.

  • Atrakcyjne możliwości marketingowe – ten rodzaj opakowania stwarza możliwość skutecznego budowania wizerunku marki (duża powierzchnia nadruku na opakowaniu).

 

 

 

Nasi KLIENCI