Artykuły

02 Styczeń
Proekologiczne postanowienia na 2017 rok

Dbaj o środowisko - zegreguj opakowania

Dla wielu osób nadejście kolejnego roku jest okazją do sformułowania postanowień, dzięki którym rok ten ma być lepszy niż poprzedni i stać się źródłem rozwoju oraz satysfakcji. Postanowienia te mogą dotyczyć każdej sfery życia – zdrowia, stylu życia, pracy, nauki... Mogą też być związane z codziennymi nawykami proekologicznymi.

 

Bardziej ekologiczni w 2017 roku

 

Ekologowie od lat zwracają uwagę na to, że jednym z największych zagrożeń dla świata jest rosnąca ilość śmieci. Każdy z nas jest za ten stan rzeczy współodpowiedzialny, każdy z nas może jednak dołożyć swoją cegiełkę, by wspólnie wybudować świat czystszy i lepiej zorganizowany. Aby to zrobić, powinniśmy zacząć od codziennych nawyków – ich wyrobienie może się pojawić na noworocznej liście postanowień.

 

  1. Segreguj śmieci – to podstawowa forma dbania o środowisko. Śmieci segregowane trafiają mogą być ponownie wykorzystane, a umożliwia to recykling oraz odzyskiwanie energii odpadów.

  2. Unikaj produktów wielokrotnie opakowanych – zbyt duża liczba opakowań nie sprzyja środowisku, bo generuje więcej odpadów. Oczywiście produkty, zwłaszcza produkty spożywcze, muszą być solidnie i właściwie opakowane, o czym wiedzą ich producenci, którzy zaopatrują się w dobrej jakości maszyny pakujące oraz stosują nowoczesne metody pakowania. Jednakże w wielu przypadkach dodatkowe opakowanie jest zupełnie niepotrzebne (np. dodatkowy karton, warstwa folii itd.) - wybieraj zatem te produkty, które nie przyczynią się do zbyt szybkiego zapełniania Twojego kosza na śmieci.

  3. Wykorzystuj opakowania ponownie – kartony, pudełka, a nawet woreczki foliowe to opakowania, którym można dać drugie życie, używając ich ponownie w różnych celach. Nie wyrzucaj opakowań, które może się jeszcze przydać – np. plastikowego pudełka czy nawet torby na zakupy. Postaraj się znaleźć dla nich jeszcze jakieś zastosowanie.

  4. Ucz proekologicznych zachowań swoich bliskich – pomóż także innym członkom rodziny wypracować właściwe nawyki, by móc wspólnie dbać o środowisko.

 

Nasi KLIENCI