Artykuły

12 Październik
Opakowania ekologiczne są przyszłością!

Opakowania z surowców odnawialnych i wtórnych są coraz popularniejsze

Producenci żywności już wkrótce będą musieli przeanalizować swoją politykę opakowaniową i dostosować ją do oczekiwań konsumentów, którzy stają się z roku na rok coraz bardziej ekologiczni i świadomi. Jak wynika z badań Datamonitor Consumer Survey przeprowadzonych w 2015 roku, 73% konsumentów w Polsce oraz 71% konsumentów na świecie twierdzi, że jeśli opakowania mają być przyjazne środowisku, powinny być wyprodukowane z surowców odnawialnych. 40% ankietowanych przyznało też, że podczas zakupów zwraca uwagę na logotypy, które sugerują ekologiczność produktu.

 

Konsumenci dyktują warunki

Nie tylko ze statystyk, ale także i z własnych obserwacji można wysnuć wnioski, że konsumenci podczas zakupów coraz chętniej zaopatrują się w produkty ekologiczne i/lub ekologicznie zapakowane. Wiąże się to z rosnącą świadomością na temat wpływu opakowań (które po zużyciu stają się śmieciami) na stan środowiska oraz z coraz większą wiedzą o zasadach segregacji śmieci i recyklingu.

Zmiana oczekiwań i przyzwyczajeń konsumentów oznacza także konieczność dokonania zmian w wielu firmach produkcyjnych. Zarówno producenci żywności, jak i producenci opakowań nie mogą zostawić takich wniosków bez odzewu. Możemy się spodziewać, że w najbliższych latach maszyny pakujące coraz częściej będą umieszczały produkty w opakowaniach papierowych kosztem opakowań foliowych czy plastikowych. Z pewnością zwiększy się także zużycie surowców wtórnych. Firmy, które sprawniej i pełniej odpowiedzą na to zapotrzebowanie, mają większą szansę na sukces, na zatrzymanie dotychczasowych odbiorców i przyciągnięcie nowych.

 

Maszyny pakujące wspierają nowe trendy

Oferowane przez nas maszyny pakujące także mogą stać się ważną częścią tych zmian. Dobór opakowań jest równie ważny, jak dobór maszyn, które będą realizowały proces pakowania. Dlatego też wszystkich przedsiębiorców poszukujących trafnych rozwiązań w dziedzinie urządzeń do pakowania zachęcamy do kontaktu z naszą firmą.

 

Nasi KLIENCI