Artykuły

05 09-05
Produkty zbożowe kluczowe dla naszego zdrowia

Maszyny pakujące do pakowania pieczywa

Jakie produkty zbożowe powinniśmy wybierać, na jakie ich cechy warto zwracać szczególną uwagę i jakie znaczenie dla ich jakości mają zastosowane metody pakowania?

 

Produkty zbożowe, takie jak pieczywo, makarony, kasze czy płatki śniadaniowe, powinny stanowić nieodłączną część naszego menu. Są bogatym źródłem energii, gdyż są bogate w węglowodany. Zawierają też dużą ilość błonnika regulującego nasze procesy trawienne, a także białka, które jest najważniejszym budulcem ciała i zapewnia regenerację tkanek.

 

Produkty zbożowe królują na stołach

 

Większość z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważnym elementem naszego żywienia są właśnie te produkty. Jak wynika z badania przeprowadzonego prze Krajową Federację Producentów Zbóż, ponad 80% Polaków regularnie spożywa pieczywo. 76% przebadanych Polek (to właśnie panie zostały poddane badaniu, gdyż zwykle to one decydują o rodzinnej diecie) wskazało, że najbardziej wartościowym według nich produktem zbożowym są płatki śniadaniowe. Zdecydowana większość zadeklarowała też, że stara się często wprowadzać do domowego menu pieczywo, makarony, płatki i inne pokrewne wyroby.

 

Wybierając produkty zbożowe, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ich cech – dzięki temu zyskamy pewność, że kupujemy wyroby wartościowe, wysokiej jakości i najkorzystniejsze dla naszego organizmu.

 

  • Skład – można się z nim zapoznać, czytając etykietę na opakowaniu. Warto urozmaicać dietę i nie wybierać wciąż produktów o podobnym składzie. Wybierając codziennie inny gatunek chleba, serwując zamiennie makarony i kasze czy zmieniając płatki śniadaniowe po skończeniu opakowania dostarczymy organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych, a ponadto nie znudzimy powtarzalnym menu.

  • Wartości odżywcze – warto zwrócić uwagę na zawartość błonnika, białka i witamin w wybieranych produktach. Unikajmy takich, które dostarczają nam zbyt wielu cukrów i soli.

  • Opakowanie – sprawdźmy, czy jest szczelne i czy zapewnia produktowi odpowiednią ochronę. Do pakowania wyrobów zbożowych wykorzystywane są różnorodne maszyny pakujące – zarówno dobór metody pakowania, jak i sama forma opakowania powinny być dostosowane do specyfiki produktu, jego trwałości i sposobu przechowywania.

 

Wybieraj świadomie i zadbaj o zdrowie swoje i swojej rodziny!

 

Maszyny pakujące – zadbaj o jakość produktu i opakowania

Jeśli jesteś producentem wyrobów zbożowych – zadbaj o konsumentów i dostarcz m produkty najwyższej jakości ochronione odpowiednimi opakowaniami. Nasze maszyny pakujące z pewnością pomogą Ci spełnić ten cel. Zapraszamy do współpracy!

 

Nasi KLIENCI