Artykuły

08 08-08
Polski rynek opakowań pędzi naprzód!

Opakowania foliowe i kartonowe

812 miliardów dolarów – na tyle w 2014 roku oceniano światowy rynek opakowań. Na podstawie analiz oraz prognoz dotyczących dalszego rozwoju gospodarki, eksperci szacują, że do 2020 roku rynek ten będzie wzrastał regularnie – nawet o 3,5% rocznie. Te przewidywania jednak nie do końca dotyczą Polski, ponieważ w przypadku naszego kraju szacuje się dużo większy wzrost. Niektórzy analitycy przewidują, że do 2018 roku branża opakowań w Polsce może wzrosnąć nawet o 20%. Co wpływa na tak szybki rozwój tej gałęzi gospodarki w naszym kraju?

 

Na sukces polskiej branży opakowań w głównej mierze mogą wpłynąć następujące czynniki:

  • rosnący popyt w kontekście całego kraju – popyt na opakowania rośnie, gdyż rośnie konsumpcja. Porównując Polskę do krajów zachodnich, da się zauważyć, że stopniowo "nadrabiamy" dystans i już wkrótce przeciętny poziom konsumpcji w Polsce zbliży się do do poziomu w Niemczech czy Francji;
  • wzrastający eksport – dużą część polskiej produkcji stanowią wyroby produkowane na eksport. One także wymagają odpowiednich opakowań, niekiedy nawet wielokrotnych – umożliwiających właściwy i bezpieczny transport produktów do kraju docelowego;
  • wzrost eksportu samych opakowań – zgodnie z danymi PIO, ok. 15-20% produkowanych w Polsce opakowań trafia za granicę. Wysoka jakość proponowanych przez naszych producentów wyrobów sprawia, że zainteresowanie polskimi opakowaniami wzrasta.

 

Warto dodać, że nie bez wpływu na rozwój branży pozostaje rozwój technologii pakowania. Maszyny pakujące, które cechują się coraz wyższą wydajnością, usprawnienie procesów pakowania, atrakcyjne ceny maszyn – wszystko to sprawia, że opakowania, w założeniu będące częścią innych produktów, same stają się źródłem zysku i prowadzą do sukcesu wielu podmiotów gospodarczych.

 

Inwestuj w dobre maszyny pakujące

 

Wspominamy o wszystkich tych faktach, by udowodnić, że branża opakowań jest branżą przyszłościową, a inwestycja zarówno w wysokiej jakości opakowania, jak i zaawansowane technologicznie i niezawodne maszyny pakujące może przynieść korzyść każdemu przedsiębiorcy. Zachęcamy zatem do podjęcia współpracy z nami wszystkich tych, którzy chcieliby dzięki trafnym inwestycjom wzmocnić swoją szansę na sukces. Zapraszamy do kontaktu!

 

Nasi KLIENCI