Artykuły

20 Lipiec
Jak majonez trafia do naszych domów?

Majonez i inne popularne sosy

Majonez to jeden z najczęściej używanych na co dzień produktów spożywczych. Czy zastanawiałeś się kiedyś, jaką drogę musi przebyć, żeby znaleźć się w Twoim domu?

 

Sama produkcja majonezu to tylko jeden z etapów jego powstawania. Za całość produktu uważa się majonez wraz z jego opakowaniem – w tej formie bowiem kupujemy go i używamy.

 

Hops! do słoika – czyli o pakowaniu majonezu

 

W celu umieszczenia tego popularnego sosu w słoikach – czyli w opakowaniach, w których najczęściej się z nim stykamy – używa się nowoczesnych maszyn pakującychnapełniarek. Zaawansowane procesy technologiczne pozwalają na ich szybką i wydajną pracę, dzięki czemu jedna maszyna może napełnić tysiące pojemników dziennie.

 

Jednak by dopełnić dzieła, należy też dokonać takich czynności jak zakręcanie słoików oraz ich etykietowanie. Tymi zadaniami zajmują się oddzielne maszyny w zakładach produkcyjnych. Maksymalną wydajność pracy osiąga się w momencie, gdy wszystkie te urządzenia połączone są w wydajne linie pakujące. Dzięki temu nie ma potrzeby przenoszenia produktów między etapami pakowania, gdyż samodzielnie zmieniają one swoją pozycję.

 

Powstawanie majonezu odbywa się więc w następujących etapach:

  • produkcja sosu,

  • umieszczanie go w słoikach (napełniarki),

  • zamykanie słoików (zakręcarki),

  • umieszczanie na nich etykiet (maszyny do etykietowania).

 

Cały proces obejrzeć można na poniższym filmiku:

 

 

Słoiki te są następnie umieszczane w opakowaniach zbiorczych – zwykle kartonach – i transportowane do sklepów. Trafiają na sklepowe półki, a potem do naszych domów i na nasze stoły.

 

Maszyny pakujące różnego rodzaju dla przedsiębiorców

 

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem maszyn pakujących, zapoznaj się z dostępną ofertą i skontaktuj się z nami. Zadbaj o wydajność swojej firmy i osiągnij sukces, zostawiając konkurencję daleko w tyle!

 

Nasi KLIENCI