Artykuły

20 Czerwiec
3 powody, dla których butelki są niezastąpione

Zakręcarki butelek i inne maszyny do pakowania

Butelki to jedne z najbardziej popularnych opakowań wykorzystywanych współcześnie przez producentów. W naszej opinii na chwilę obecną są niezastąpione. Dlaczego? Oto trzy główne powody.

 

  1. Butelki są wygodne

Ich poręczny kształt i dostępność w różnych wielkościach i pojemnościach sprawiają, że chętnie wykorzystujemy je zarówno do przechowywania napojów (soków, mleka, przecierów), jak i produktów chemicznych czy kosmetycznych (płynów do prania czy płukania, płynów do mycia naczyń, żelów do kąpieli itd.). Zastąpienie ich jakimikolwiek innymi opakowaniami negatywnie wpłynęłoby na komfort korzystania z nich, wymagałoby od nas zmiany przyzwyczajeń, a przy tym nie miałoby większego sensu, skoro dla wszystkich tych produktów trzeba byłoby i tak znaleźć inne opakowanie.

  1. Butelki są uniwersalne

W zależności od rodzaju produktu, stosowane są butelki szklane lub plastikowe. W zależności od potrzeb klienta, stosuje się butelki o różnych rozmiarach i kształtach. W zależności od ich przeznaczenia, wykorzystuje się różne zabezpieczenia butelek (np. dla produktów chemicznych). Butelki zatem wykorzystywać możemy na każdym kroku i w najróżniejszych sytuacjach. Co więcej, są one zdatne do wielokrotnego użytku.

Sam proces produkcji różnych płynów jest także znacznie uproszczony dzięki wykorzystaniu właśnie tego sposobu pakowania. Zastosowanie maszyn do zakręcania i kapslowania butelek umożliwia automatyzację produkcji i zwiększenie jej wydajności. To z kolei przekłada się w dużej mierze na ostateczną niższą cenę produktu, a zatem na korzyść dla klienta.

  1. Butelki nadają się do recyklingu

Zwolennicy czystego środowiska (którymi chyba wszyscy jesteśmy) powinni pamiętać, że to nie butelki są problemem, ale brak świadomości społecznej na temat tego, jak właściwie postępować ze śmieciami. Podstawą jest segregacja oraz poddawanie odpadów recyklingowi. Wykorzystujmy butelki rozsądnie, w pełni ciesząc się z komfortu, który nam gwarantują, a jednocześnie biorąc odpowiedzialność za to, co dzieje się z nimi po zużyciu.

 

Maszyny do zakręcania i kapslowania butelek – z punktu widzenia producenta

 

Stosowanie zakręcarek i innych maszyn do pakowania produktów płynnych w przedsiębiorstwach produkcyjnych jest rozwiązaniem wydajnym i opłacalnym. Usprawnia procesy produkcyjne, a przy tym wpływa na zadowolenie klientów, ponieważ dostarczane im produkty spełniają ich oczekiwania.

 

Nasi KLIENCI