Artykuły

18 Maj
Pakowanie w kartony

Pakowanie w kartony to jedna z najczęściej spotykanych form pakowania produktów. Wynika to z faktu, że jest to najbardziej praktyczny i najchętniej stosowany sposób pakowania zbiorczego produktów z wielu różnych branż.

 

Jakie produkty pakuje się zbiorczo w kartony?

 

Do zbiorczego pakowania w kartony nadaje się cała gama najróżniejszych produktów – zarówno tych umieszczonych w pojemnikach szklanych, jak i papierowych, foliowych czy plastikowych. W kartonach zbiorczo umieszcza się między innymi:

 

  • produkty sypkie – zarówno spożywcze (mąka, cukier, sól), jak i chemiczne (proszki do prania),

  • środki chemiczne i kosmetyki w plastikowych butelkach (szampony, płyny do płukania, balsamy), a także w foliowych opakowaniach (kostki toaletowe, maszynki do golenia),

  • przetwory w słoikach (dżemy, miody),

  • i wiele innych.

 

Jakie produkty pakuje się bezpośrednio w kartony?

 

Istnieje też możliwość zapakowania produktów bezpośrednio do kartonu, np. na potrzeby ich transportu i w każdym innym przypadku, gdy nie są one umieszczone w pomniejszych opakowaniach. W ten sposób pakuje się np.:

 

  • produkty spożywcze jak makaron, płatki śniadaniowe, ryż,

  • produkty metalowe – śruby, wkręty, nakrętki, gwoździe.

 

Zalety pakowania w kartony

 

Nie tylko szybkość i wydajność samego procesu pakowania, ale także i cechy charakterystyczne kartonów są wielką zaletą tego rozwiązania. Są to opakowania bardzo lekkie, a jednocześnie bardzo wytrzymałe. Są uniwersalne, jako że umieszczać w nich można wiele rodzajów produktów. Warto też zaznaczyć, że jest to rozwiązanie ekologiczne, które nie przyczynia się do zanieczyszczenia środowiska.

 

Maszyny do pakowania w kartony

 

Maszyny służące do pakowania w kartony nazywane są kartoniarkami i charakteryzują się dużą szybkością umieszczania produktów wewnątrz opakowania, a także wyjątkową precyzją na każdym etapie procesu. Maszyna ta nie tylko pakuje, ale także składa i skleja kartony, dzięki czemu cały proces jest znacznie przyspieszony i dużo wydajniejszy niż podczas innych stosowanych metod.

 

Nasi KLIENCI