Artykuły

08 Kwiecień
Trendy w pakowaniu kosmetyków

Przemysł kosmetyczny to nie tylko kremy najnowszej generacji zdolne zregenerować, odmłodzić, wygładzić, etc. Przemysł kosmetyczny to również opakowania tych kremów, które nierzadko decydują o sukcesie produktu w większym stopniu niż sam produkt.

 

Czego oczekuje konsument?

Co jest ważne dla konsumentów w obszarze opakowań kosmetyków? Oczekiwania są podobne tym, które dotyczą samych produktów – wybierając produkt marzą o tym, by w swoim permanentnym braku czasu zdystansować się do codzienności. Odpowiednio zapakowany kosmetyk ma zrekompensować klientowi to, czego może mu brakować, np. sukces, luksus, itp. Młodsi szukają dodatkowych stymulacji, starsi – prostych rozwiązań. Jak temu wyzwaniu ma sprostać opakowanie?

 

Trendy w opakowaniach

Opakowanie, w zależności od grupy docelowej, do której będzie skierowane, wymaga od projektantów niemałej kreatywności. Jak zaspokoić potrzeby Klienta? Jeśli z produktem chcemy trafić do osoby młodej, powinniśmy z pewnością skupić się na oryginalnej formie i wrażeniu luksusowości, w czym pomóc mogą materiały o złotych i czarno srebrnych kolorach, a także kryształowe czy diamentowe dodatki.

 

A co z osobami starszymi?

Statystyki wskazują na to, że w 2050 r. co trzeci człowiek na świecie będzie w wieku emerytalnym, a dla takich istnieją inne priorytety w obszarze opakowań. Jakie? Przede wszystkim muszą być one proste w obsłudze, tanie i wygodne. Znaczącym trendem w przypadku opakowań jest również dbałość o ekologię, co przejawia się między innymi w rezygnacji z opakowań plastikowych na rzecz szklanych.

Nasi KLIENCI